Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Oturduğunuz Yerden Bilgisayar Başından Para Kazanabileceğiniz 8 iş fikri

Sabit gelirinizi az da olsa katlamak iyi olmaz mıydı? Çalışma imkânı bulunmayıp sadece ihtiyaçlarını karşılamak isteyen bireyler için haftada 500 TL kazandıracak 8 iş fikri. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok iş imkanının bilgisayar ve internet ortamlarına taşındığını söylemek gerekir. Son zamanlarda birçok kişinin bu ortamları kullanarak para kazandığını söyleyebiliriz. Bunun için sadece sizlerin azda olsa…


Sabit gelirinizi az da olsa katlamak iyi olmaz mıydı? Çalışma imkânı bulunmayıp sadece ihtiyaçlarını karşılamak isteyen bireyler için haftada 500 TL kazandıracak 8 iş fikri.

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok iş imkanının bilgisayar ve internet ortamlarına taşındığını söylemek gerekir. Son zamanlarda birçok kişinin bu ortamları kullanarak para kazandığını söyleyebiliriz. Bunun için sadece sizlerin azda olsa bilgisayar ve internet teknolojisine yakın olmanız gerekmektedir. Yapacağınız doğru tercihlerle beraber göstereceğiniz sabır ve gayret ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

Sanal Asistanlık

Gün içerisinde online olabiliyorsanız bilgisayar başında rahatlıkla sanal asistanlık yapabilirsiniz. Kendi kabiliyetleriniz arasında organize etme özelliğiniz varsa bu becerinizi sanal asistanlıkta kullanabilirsiniz. Sanal asistanlık için ilk olarak bir yönetici bulup verilen ilanları düzenli olarak takip etmeniz yeterlidir. Bu iş için biraz bilgisayar bilgisiyle birlikte raporlama ve veri hazırlamayabilmeniz için ofis programlarını kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Online Satış

 

E-Ticaret olarak bilinen bu yeni sistem insanların artık AVM’lere, mağazalara ve dükkanlara uğramasına gerek kalmadan ev veya iş ortamından internet üzerinden alışveriş yapabilmelerini sağlamaktadır. Bu sektörden para kazanmanız için yapmanız gereken e-ticaret sitesi açmanız veya hazır bir siteyi satın alarak işe başlayabilirsiniz. Satmak istediğiniz ürün ne ise bunları bu internet sitesi üzerinden satışını gerçekleştirerek yapabilirsiniz. Çeşitli kampanyalar ve avantajı ödeme seçenekleri ile rekabeti arttırıp güzel paralar kazanabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kullanmak

Her gün gelişen sosyal medya üzerinden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Çeşitli sosyal paylaşım hesapları üzerinden son yıllarda ikinci el olarak ifade edilen birçok ürün satışı yapıldığını duymuşsunuzdur. Sizlerde bu fırsattan yararlanıp açacağınız bir sosyal paylaşım hesabı ile ister ikinci el isterseniz el becerisine sahip olduğunuz ürünleri hazırlayıp satabilirsiniz. Yapmanız gereken Twitter, Facebook ve İnstagram gibi sosyal paylaşım hesaplarını biraz incelemeniz.

Döviz ve Altın Alım-Satımı

Bilgisayar ve internet dünyasını kullanarak yapılabilecek bir başka iş fikri ise döviz ve altın alım satımıdır. İnternet bankacılığı hesabı bulunan banka üzerinden hesap açmak suretiyle veya forex piyasası olarak bilinen platformlar üzerinde döviz ve altın alım satımı yaparak gelir elde edilebilir. Dikkat edilmesi gereken sadece doların ve altının seyrinin ne yönde olduğunu sürekli olarak takip etmektir. Düşük fiyatlardan satın alıp doğru zamanda yüksek fiyatlardan satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Editörlük

İnternet sitelerinin düzenli olarak çalışması için sitesi bilgisi ve dil kurallarına hâkim kişileri editör olarak çalıştırılmaktadır. Sizde bu bilgilere sahipseniz hiç vakit kaybetmeden bir internet sitesinin editörlüğünü yapabilirsiniz. Biraz dikkat gerektiren bir iş olarak editörlük ileri de çok iyi paralar kazandıran bir meslektir. Hatta bir müddet sonra kendinize moda, spor ve haber editörü olarak unvanda kazandırabilmektedir.

Yazarlık

Web sitelerinin neredeyse tamamı makale yazarlığı veya metin içeriği yapabilecek kişileri aramaktadır. Yazı yazmayı seviyor ve dil kurallarına da hakimseniz bilgi sahibi olduğunuz alanla ilgili çeşitli yazılar yazabilirsiniz. Her konuda yazı yazabildiğiniz gibi uzmanı olduğunuz konu hakkında bir şeyler yazmak hem daha kolay hem de sizin için sıkıcı gelmeyecektir. Ayrıca belirli bir alanda uzmanlaşmak diğer alanlarda yazacağınız yazılardan daha çok getiri elde etmenizi sağlamaktadır.

Oyun

Bilgisayar başında sürekli oyun oynayarak vakit geçirenlerden misiniz? Peki, bunu paraya çevirmeye ne dersiniz? Oyun hazırlayan firmalar ürünlerini piyasaya sürmeden önce birçok teste tabi tutarlar. Bu test sırasında oyunu çeşitli kişilere oynatmak suretiyle ürünün eksik yanlarını kontrol ederler. Özellikle oyunun geliştirilmesi noktasında son derece önemli olan bu uygulamayı sizlerde yapmak suretiyle güzel paralar kazanabilirsiniz.

Online Ders

Uzman olduğunuz konularda ders vermek ister misiniz? Dershanelerin artık online ortamlarına taşınması ile birlikte birçok kişi sınavlar ve okula yardımcı olması noktasında eğitimlerini online platformlarından almaya başlamıştır. Bunu fırsata çevirmek için uzman olduğunuz alanda rahatlıkla ders verebilirsiniz. İster video konferans sistemiyle uzaktan eğitim isterseniz de hazırlayacağınız videoları açacağınız internet sitesinden veya youtube gibi platformlar üzerinden yayınlayıp gelir elde edebilirsiniz.

Bilgisayar bilginiz varsa internet platformunu kullanmak suretiyle neler yaparak para kazanabileceğinizi gördünüz. Bu sistemler üzerinden para kazanmak için ilk olarak bilginiz olduğu alan üzerinden başlamanız tüm riskleri de sıfıra indirmenize yardımcı olur.

 

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap