Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Oto Yıkama Açmak

Oto yıkama açmak istiyorsanız, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya aşamalar hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıda tüm aşamalardan bahsedeceğiz. Oto Yıkama Açmak Bu yazıda bir oto yıkama açmak için bilmeniz gereken her şeyi, kendi araç yıkama işini başlatmanın en önemli adımların neler olduğunu ve hangi aksiyonları almanız gerektiğini anlatacağız. 1) Konum her şeydir Araba yıkamaları…


Oto yıkama açmak istiyorsanız, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya aşamalar hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıda tüm aşamalardan bahsedeceğiz.

Oto Yıkama Açmak

Oto Yıkama Açmak

Bu yazıda bir oto yıkama açmak için bilmeniz gereken her şeyi, kendi araç yıkama işini başlatmanın en önemli adımların neler olduğunu ve hangi aksiyonları almanız gerektiğini anlatacağız.

1) Konum her şeydir

Araba yıkamaları yeri oluşturmak istediğiniz konumu seçerken büyük dikkat gösterilmelidir. Göz önüne alınması gereken konum ölçütlerinin (nüfus, rekabet, sokak türleri, araba sayısı ve daha fazlası) ayrıntılı bir şekilde araştırılmalıdır.

Hedef alanınızı dolaşarak, göreceli trafik, yerel işletmelerin türleri ve satış arayan her şeyi yakından takip ederek başlayın. Potansiyel pazarınız için bir fikir edinin.

 2) Rekabetin İncelenmesi

Bölgedeki diğer araba yıkamaları için bir fikir edinmeye çalışın. Kaç müşteri var ve ne kadar pazarlıyorlar? Yıkama salonu açtığınızda ne yapacaklar? Müşterileri sık sık ve sadık müşteriler mi, yoksa daha iyi bir şey mi bekliyorlar?

Rakip araç yıkamalar tehlikeli olabilir ve sizinle rakipler arasında bir alanına sahip bir yer seçmek önemlidir. Ancak tekli otomatik araç yıkamaları hakkında çok fazla endişelenmeyin, tamamen farklı bir sınıfta çalışacaksınız.

3) Gereken evraklar hakkında bilgi edinin

Belediyeden işletme lisanslarını nasıl ele aldığını ve bir başvuru talebinin yanı sıra yerel hizmet kullanımı kodları, sigorta gereksinimleri, vergi oranları ve bir işletmeyi açma ile ilgili diğer şartlar hakkında bilgi edinin.  Her alanın ve şehrin farklı kuralları vardır, bu nedenle her şeyi anlamak ve işletmenizi aynı hizada tutmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Mümkünse, yerel sıhhi kanalizasyon (atık su için), şebeke fiyatları, su kullanım limitleri ve diğer yönetmeliklerle ilgili bilgi edinin.

4) Planlama ve Onay Süreci

Belediye görevlileri ile bir toplantı yapın. Onlara konseptinizin bir örneğini gösterin ve tasarımın sözlü onayını almayı deneyin – ya da ele alınması muhtemel konuların bir listesi. Onayınız varsa planlarınızı sunmak için resmi bir toplantı düzenleyebilir ve bir belediye meclisi toplantısında oy kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

6) Yönetim ve Eleman Seçimi Kararları

Kendiniz işe uğraşmak yerine bir yönetici işe almayı planlıyorsanız, onun gerekli niteliklere sahip olduğundan ve gelecekteki başarınızda yoğun bir şekilde yaptırıldığından emin olun. Oto yıkama açarken zor koşullarda kalınan durumlardan biri de eleman seçimidir. Bu zamanlarda birçok oto yıkama genellikle yabancı uyruklu elemanların çalıştığını görebilmekteyiz bu elemanları diğer oto yıkama merkezlerine başvurarak eş dost vasıtası ile kendi ekibinize katabilirsiniz.

Oto Yıkama

 7) Bir İş Planı Yapın!

Oto yıkama açmak ve araba yıkama iş planınız hem uzun vadeli hem de kısa vadeli operasyonlara odaklanmalıdır. Profesyonel bir hizmet kullanın ve planınızın daha detaylı, kapsamlı ve araştırılmış olduğunu, yatırımcılara veya bankanıza o kadar iyi bakacağını unutmayın. Maliyetleri (ön ve masraf maliyetleri), uzun vadeli gelir yönetimine katkıda bulunmayı planlama ve pazarlama stratejileri (başlatma ve uzun vadeli) ekleyin. Profesyonel proforma şirketleri yardımcı olmaya hazırdır.

8) Finansman Alın

Bu muhtemelen en zor adımdır ve burada elde ettiğiniz başarı büyük oranda, iş planınızı önceden ne kadar iyi araştırıp hazırladığınıza bağlı olacaktır. Sağlam bir gelir modeli, yatırımcıları yeni araç yıkama işiniz için sermayeyi ikna etmeye ikna etmeye yardımcı olabilir; bu nedenle, gerçekten yüksek kaliteli bir araba yıkama tesisi ve büyük dönüş potansiyeline sahip araç yıkama malzemeleri için yeterli finansmana ihtiyacınız olduğunu göstermeye hazır olun.

9) Güzel Yıkama Yapın

Araba yıkamaları, yerel pazarın dikkatini çektiği zaman gelişir ve mümkün olduğu kadar çabuk ve kolay tünelden girerek, yıkama yaparak, dönmeyi amaçlar. Tamamıyla araç yıkama yerinizin mükemmeliyeti, bu işi yapmanın en iyi yoludur;  mükemmel görünümlü camlar ve eksiksiz ve hızlı bir servis menüsü ile çok sayıda müşteriyi etkiliyor.

10) Yeni İşletmenizin Reklamını Yapın

Müşteriler bilmedikleri yere gelmiyorlar, bu nedenle yalnızca sizin tarafınızdan herhangi bir çaba olmadan sarf etmelerini beklemeyin. Yerinde reklam, baskı, radyo, yerel web ve mümkünse TV reklamlarıyla büyük açılım öncesinde araba yıkama yeriniz hakkında topluluğun haberdar olmasını sağlayın. Satın almayı bırakıp daha sonra arkadaşlarına ve ailenize anlatacak merak uyandırıcı bir müşteri tabanı oluşturmaya başlayacaksınız. Müşterilerinizden yıkamanızla ilgili geri bildirim toplamayı ve reklam programınızın mümkün olan en üst düzeyde etkinliği için planlamaya hazır olun.

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap