Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Midye Dolma Dükkanı Açmak İş Fikri

Midyeci dükkanı açma iş fikri hakkında detayları paylaştık… Midye, bilhassa denize kıyısı bulunan ilçe ve de bölgelerde vazgeçilmez olan bir gıda tüketim maddesidir. Midye, ufak ve tamamlayıcı olan atıştırmalık bir yemektir. Bu nedenle de bir dükkanda yalnızca midye satmak biraz abes kaçabilecek bir durumdur. Midye satmak amacı ile genellikle stand açılmaktadır ya da kokoreç ve…


Midyeci dükkanı açma iş fikri hakkında detayları paylaştık…

Midye, bilhassa denize kıyısı bulunan ilçe ve de bölgelerde vazgeçilmez olan bir gıda tüketim maddesidir. Midye, ufak ve tamamlayıcı olan atıştırmalık bir yemektir. Bu nedenle de bir dükkanda yalnızca midye satmak biraz abes kaçabilecek bir durumdur. Midye satmak amacı ile genellikle stand açılmaktadır ya da kokoreç ve de balık ekmek dükkanlarında ek olarak servis edilmektedir. Dolayısı ile midye satmak ve de midye satmak yolu ile para kazanmayı arzu eden kişilerin öncelikle midye satma işini stand açma yolu ile mi yoksa midyeci dükkanı açmak şeklinde mi yapmak istediklerine karar vermeleri gerekmektedir. Çünkü bu iki midye satma yönteminin her birinin kendilerine göre ayrı bir maliyet ve de kazancı söz konusu olmaktadır. Midye satma işini nasıl gerçekleştireceğine karar veren kişilerin ilk yapması gereken iş ise bir dükkan bulmak olmalıdır. Eğer bulunan midyeci dükkanı balık ve de kokoreç gibi tamamlayıcı ürünler ile yakın bir mesafede olur ise müşterilerin dikkatin. çekebilmek de çok daha kolay olacaktır.

Midye satma işini nasıl yapacağına karar vermiş olan bir kişinin ikinci yapması gereken iş ise tedarikçi sıkıntısı yaşamamak adına aracıları ortadan kaldırmak sureti ile doğrudan doğruya balıkçılar ya da dalgıçlar ile anlaşma sağlamak olmalıdır. Midye satma işini nasıl yapmak istediğine karar vermiş bulunan bir kişinin kendisine sorması gereken soru “Midyeyi kimden almak lazım?” olmalıdır. Midyelerin boyutlarının nasıl olması gerektiği, midyelerin nereden çıkarılması gerektiği ve de midyenin iç pilavının nerede hazırlanması gerektiği üzerlerinde ayrıntısı ile düşünülmesi gereken konulardır. Midyeci açma işini stand açmak sureti ile yapmaya karar verilmiş ise ruhsat alınması gerekir. Eğer dükkan açıldı ise midye standı ve de mutfak malzemeleri alınması gerekmektedir. Midyeci dükkanı bir gıda satış yeri olduğundan dolayı temizliğe azami düzeyde dikkat gösterilmesi gerekmektedir. Aksi durumda devlet yetkilileri tarafından kapatılma riski oluşması mümkündür.

Midye hazırlamak için ihtiyaç duyulabilecek olan malzemelerin de sürekli olarak dükkanda bulunmaları gerekmektedir. Bu malzemeler limon, tuz gibi malzemelerdir.

 

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap