Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Marka Değeri Nasıl Arttırılır ?

Marka değeri nasıl arttırılır ? Markanızı daha ileriye taşıyabilirsiniz bunun için yapmanız gereken bir kaç bilgiyi paylaştık. Marka Değeri Nasıl Arttırılır ? Firmanızın değerini arttırmak, gelecekteki işlerini satmayı planlayan her girişimcinin doğal bir arzusudur . Ancak bu görev kolay değildir, belirli bir stratejinin geliştirilmesini gerektirir. Sonuçta, şirketin maliyeti birçok faktörden etkilenir. Bu yazıda, bu konuyu…


Marka değeri nasıl arttırılır ? Markanızı daha ileriye taşıyabilirsiniz bunun için yapmanız gereken bir kaç bilgiyi paylaştık.

Marka Değeri Nasıl Arttırılır ?

Marka Değeri Nasıl Arttırılır ?

Firmanızın değerini arttırmak, gelecekteki işlerini satmayı planlayan her girişimcinin doğal bir arzusudur . Ancak bu görev kolay değildir, belirli bir stratejinin geliştirilmesini gerektirir. Sonuçta, şirketin maliyeti birçok faktörden etkilenir. Bu yazıda, bu konuyu tam olarak açıklamaya çalışacağız ve şirketin değerini nasıl arttıracağımız sorusunu cevaplayacağız.

Bir markanın değerini arttırmak için satışa hazırlık tek sebep değildir. Bu göstergeye göre, hissedarlar verimliliği değerlendirebilirler.

Markanın değerini artırmak için çeşitli yöntemler kullanılır ;

• Firmanın etkin yönetimi.
• Bir kredide fon toplamak.
• Kazanılması telif üretilen ürünler için.
• İhracat işlemleri yapmak.
• Yasal uyuşmazlıkların giderilmesi.
• Sürdürülebilir faaliyet alanlarının seçimi.
• Borçların ortadan kaldırılması.
• Nitelikli çalışanların seçimi.

Bu geliştirme yöntemleri, duruma ve olasılıklara bağlı olarak, bir kerede birleştirilebilir veya kullanılabilir. Her birini ayrı ayrı ele alalım.

ISO 9000 Kalite Yönetimi

ISO 9000 Kalite Yönetimi

ISO 9000 kalite yönetiminin kullanımının kurumsal yönetim seviyesini geliştirdiği kanıtlanmıştır.Firmanın bu piyasa değerinden yüzde 10’a kadar katılabilir.
Şimdi şirketin piyasa fiyatı iki göstergeden oluşmaktadır: varlıklar (hisselerin değeri) ve sistem etkisi. herşeyden, tutarlı bir form var, çünkü varlıkları ile açık ve sistemik etki daha zordur ile onlar, belgede görüntülenebilir edin. Gerçek şu ki, imaj, itibar, müşteri güveni, coğrafi konum gibi şeyler değerlendirilemez. Ama yine de, firmanın fiyatını etkiler.
İşinizde ISO 9000 sistemini kullanırsanız, bu hem görüntü hem de itibarı olumlu yönde etkileyecektir. Bu sertifika alınmalı, ancak bu yeterli değil. Esas olan, şirketin bu kalite standardına bağlı kalarak çalışması gerektiğidir.

İşinizde ISO 9000 sistemini kullanırsanız, bu hem görüntü hem de itibarı olumlu yönde etkileyecektir.

Krediler

İlk bakışta, kredilerin sadece şirketi değil, aynı zamanda piyasa değerini de düşürdüğü görülüyor. Aslında, bu araç dünyanın en büyük şirketlerinde başarılı bir şekilde faaliyet göstermektedir. Akıllıca kullanırsanız, iyi bir servis oynayacaktır. Ayrıca, bankaların güveni, kurumun güvenilir bir ortak statüsüne sahip olduğu anlamına gelir.
Hisse senedi ve ödünç alınan fonların optimal oranını seçmek önemlidir. Kâr, zamanında ödeme yapmasına izin veriyorsa, müşteri borcu firma ile karıştırmaz.
Şirketin dış borç yükümlülükleri yoksa ve sadece kendi fonları için mevcutsa, bunun tersi bir endişe kaynağıdır. Sonuçta, sadece kendi fonları pahasına tam gelişme ve büyüme imkansızdır. Krediler başarıyla kullanılırsa, piyasa değerinin yüzde 10-15 oranında artması muhtemeldir.

Sürdürülebilir faaliyet alanlarının seçimi

Doğru faaliyet alanından sadece işin başarısına değil, aynı zamanda değerine de bağlıdır. En büyük istikrarı ve geleceğe olumlu bakışı olan alanlar değerlenir. Geçmişte hareket eden alanları seçerseniz, başarılı bir şirketi bile değersizleştirebilir. Sonuçta, her yıl fiyatı sadece düşecek.

Kalifiye işçi

Kalifiye işçi

Herhangi bir şirketin temeli çalışanıdır. İyi bir takım toplamak son derece zor bir iştir. Eğer şirket yüksek vasıflı ve iyi koordine bir ekip çalıştırıyorsa, bu durum refahın ve ciro büyümesinin koşullarından biridir.

İhracat işlemleri

Yabancı ortaklarla çalışan bir şirket, potansiyel bir alıcının gözünde daima sağlam ve çekici görünüyor. Organizasyon yabancı pazarlara girmişse, bunun büyük potansiyele sahip olduğu ve hızla geliştiği anlamına gelir.

Yasal uyuşmazlıkların ortadan kaldırılması

Çözülmemiş herhangi bir yasal uyuşmazlık şirketin itibarını bozar. Potansiyel alıcı onlara özel ilgi gösterir, çünkü ondan miras alabilirler. Bundan firmanın fiyatı biraz düşebilir. Bazen, yetkili avukatlara ödeme yapmak ve satış yaparken fiyatta kaybedilen tüm yasal sorunları derhal halletmek daha ucuzdur. Bu aynı zamanda ortaklara borçların ortadan kaldırılması için de geçerlidir.

Satmaya karar verildiğinde

Bir şirketi satmak için bir karar verildiğinde, şirketi daha kârlı bir şekilde satmayı mümkün kılacak bir dizi önlem alınmalıdır. 2 aşama vardır: satış öncesi hazırlık ve sunum. Hazırlık sırası şöyledir:

Tam maliyetlerini ortaya koyan varlıkların uzman değerlendirmesi yapılır.

Borç varsa geri ödenir.

Yasal uyuşmazlıklar varsa, karara bağlanırlar.

Belgeleri sırayla getiren bir mali ve muhasebe denetimi yapılır.

Yeni sahibine umutları göstermek için 2 – 3 yıl boyunca bir iş planı hazırlanır.

Sonuç Olarak

Firmanın değerini artırmak için girişimci stratejilerle denemek ve düşünmek zorunda kalacak. Fakat buradaki amaç araçları haklı çıkarmaktadır. Tecrübeli değerleme uzmanları, fiyatın sadece mevcut faaliyetlerin göstergelerine bağlı olmadığını belirtmektedir (buna rağmen bu aynı zamanda önemlidir). Firmanın potansiyeli büyük bir rol oynamaktadır: firma satış hacimlerini zamanla artırabilir, yeni üretim başlatabilir, genişletebilir. Bu faktörler, nihai analizde, şirketin nihai değerini etkilemekte, azaltmakta ya da tam tersine arttırmaktadır.

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap