Malatya Pazarı BayilikMALATYA PAZARI

Kuruyemişte geleneğin timsali olan Malatya Pazarı , 1870’li yıllarda Malatya’da başlamış yolculuğuna İstanbul Mısır Çarşısı’nda devam etmiştir. Bugün de “Önce Kalite” sloganıyla ihracata devam etmektedir.

146 yıllık kuruyemiş imparatorluğunun temelini Ali Palancı atmış ve bugüne kadar gelmiştir. Ticareti Tahtakale pazarında öğrendiğini ve ”o Pazar olmasaydı bugün Malatya Pazarı olmazdı” diyerek bugünlere nasıl geldiğini anlatması nesilden nesile aktarılmıştır. Tamamen yerli ve doğal ürünlere ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefleyen Malatya Pazarı , sektörün önde gelenleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda obezitenin , kanserin ve çeşitli hastalıkların da artmasıyla sağlıklı beslenme uzmanları çeşitli öneriler getirmiştir. İçlerinde Canan KARATAY ve Mehmet ÖZ’ün de bulunduğu uzmanlar doğal kuruyemişleri tavsiye etmiş ve önemini halka anlatmaya çalışmıştır. Bu bilinçlendirme çalışması doğrultusunda kuruyemişe olan ilgi artmış ve Malatya Pazarı da hak ettiği ilgiyi görmüştür.

Yaklaşık 200 çeşit ürünle ihracat ağını genişleterek Türkiye’nin doğal ürünlerini yurtdışına da taşımaktadırlar. Türkiye pazarında minimum %20 ya da %25 oranında Pazar payına sahip olan firmanın ürünleri İstanbul Beylikdüzü’nde üretilmektedir.

Markanın İstinye Park ve Cevahir AVM dışında bulunan mağazaları franchise sistemi ile verilmiş bayiliklerdir. Bugün yeni istihdam yaratmak için girişimcilere franchise imkanı tanımaktadırlar. Kaliteyi düşürmemek için gelen taleplere mesafeli yaklaşsalar da yerlerine getirilen kriterler ve sağlanan şartlar karşısında bayilik sistemi  veriliyor.  Markanın hedefi yurt içi ve yurt dışında toplam 500 mağazaya ulaşmaktır.


BAYİLİK ŞARTLARI

  • Mağaza açmak isteyenler öncelikle markanın internet sitesinde bulunan Ön başvuru formunu doldurmalıdır.
  • Seçilen konum müşterilerin rahatça bulabileceği , görebileceği , işlek cadde veya AVM’de olmalı.
  • İsim hakkı talep edilmez.
  • Vitrin maliyeti bayiye ait olduğu gibi markadan da talep edilebilir.
  • Ürünlerin toptan fiyatı üzerinden Malatya Pazarı bayilere %30 – 35 arası kar marjı bırakır.
  • Elemanlar bayiler tarafından işe alınır.
  • Markanın kontrolünde ürünlerin kalitesi , ürünün muhafazası , müşteriyle iletişimi , personelin kılık kıyafeti hususlarıdır.

Franchise sistemi için internet sitesindeki form doldurulduktan sonra en kısa süre yetkili kişiler iletişime geçer. Ardından yapılan görüşmenin sonucunda bayilik çalışmalarına başlanır.

Malatya Pazarı Franchising başvurularınız için ilk aşamada yapılması gereken, online başvuru sürecidir. Online başvuru süreci için aşağıda bulunan başvuru formu bağlantısına tıklayarak, karşınıza gelecek olan formu doldurup, franchise sürecinin ilk aşamasını başlatmak.

[button url=”http://www.malatyapazari.com.tr/#section4″ target=”_blank”]Malatya Pazarı Franchise Başvuru Formu[/button]

Yurtiçindeki 12 mağazalık zincire katılmak isteyen girişimciler  0 212 665 91 20 ve  0 212 863 09 33 numaralarından iletişime geçebilirler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın