Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Küçük Bütçe İle Yapabileceğiniz 30 Farklı İş Fikri

Düşük Sermaye İle Yapabileceğiniz 30 Farklı İş Fikri Kendi işinin patronu olmak istiyor bu noktada ne iş yapacağınız noktasında bilgi sahibi değilim ve az sermayem var yapabileceğim iş fikri arıyorum diyorsanız 30 karlı yeni iş fikri tam size göredir. Yatırım ve ticaret noktasında birçok kişi sermayeden yakındığından dolayı aşağıdaki iş fikirleri cesareti olup küçük sermayesi…


Düşük Sermaye İle Yapabileceğiniz 30 Farklı İş Fikri

Kendi işinin patronu olmak istiyor bu noktada ne iş yapacağınız noktasında bilgi sahibi değilim ve az sermayem var yapabileceğim iş fikri arıyorum diyorsanız 30 karlı yeni iş fikri tam size göredir. Yatırım ve ticaret noktasında birçok kişi sermayeden yakındığından dolayı aşağıdaki iş fikirleri cesareti olup küçük sermayesi bulunanlar için kazançlı yeni kapılardır. Bu iş olanaklarına alınacak küçük eğitimler ve sahip olunacak özellikler ile çevirmekte çok kolay. Karlı iş fikirlerinin kesiştiği noktaların başında her birinin düşük sermaye ile yapılıyor olmasıdır. Küçük sermayeler ile yapılabilecek iş fikirlerine başlıyoruz.

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu Açmak

Korku ve gerilimin zekâ ile bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan bu oyunlar son dönemlerde 7’den 70’e herkesin tutkusudur. Çok ciddi bir potansiyeli bulunan bu oyunları franchise alarak da yapabilmek mümkündür. Teknolojinin artık mobil dünyada da rahatlıkla kullanabildiğimizi düşünürsek, az sermaye ile yapılabilecek kazançlı işlerden biridir.

 1. VİOP’ta İşlem Yapmak

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası hakkında bilgiye sahipseniz fazla bir sermaye gerektirmeden VİOP üzerinden güzel paralar kazanabilirsiniz. Dijital dünyada üzerinden Borsa İstanbul piyasalarında alım-satım yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey bulunduğunuz piyasa ile ilgili detaylı haberleri incelemenizdir.

 1. Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Genç girişimciler için en gözde sektörler arasında yer alan solucan gübresi artık ülkemizde de çok revaçtadır. Büyük sermaye gerektirmeden küçük bir yer temin ettikten sonra 150 bin adet Kırmızı Kaliforniya Solucanı almanız yeterlidir. 3 ay gibi kısa sürede solucanlar en az iki katına çıktığından hızlı para kazanmanın en güzel yoludur.

 1. Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Yapılabilirliği noktasında gayet kolay bir iş olan mantar yetiştiriciliği için küçük birinizin olması yeterlidir. Satışında sıkıntı yaşamayacağınız mantar türünü belirledikten sonra çok kısa sürede az sermayeyle yapılabilecek iş fikirleri arasında olduğunu kendiniz şahitlik edeceksiniz.

 1. Yarasa Gübresi Satmak

Tüm dünyada revaçta olan ve kullanıldığı ürünlerde %50 ile %120 arasında verimlilik sağlayan yara gübresine ülkemizde de rağbet başladı. Birçok mağaranın bulunduğu ülkemizde gerekli prosedürleri sağladıktan sonra mağara kiralayıp ister ham madde olarak ister işlenmiş madde olarak yarasa gübresi satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

 1. Catering Hizmeti Vermek

Gıda sektörünün en gözde iş alanlarından biri olarak görülen Catering hizmetleri potansiyel müşteri gücüne bakarak yapılabilecek işler arasında yer almaktadır. Bu işin risk boyutu diğer sektörlerdekinden çok daha düşük olduğundan özel davetler, düğün, nişan ve açılış gibi organizasyonların yemek siparişlerini alarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

 1. Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak

Biraz emek birazda sabırla yapacağınız bu iş fikri size güzel paralar kazandırabilmektedir. Herkesin merak sardığı bu ürünleri artık şirket ve firmalar ile anlaşma sağlayarak onlara da yapabilirsiniz. Fazla sermayenin gerektirmediği iş grubu için biraz el becerisi gerekiyor.

 1. Danışmanlık Hizmeti Vermek

Uzman olduğunuz bir alanda hizmet vermek ve aynı zamanda para kazanmak istiyorsanız danışmanlık hizmeti tam size göre. Herhangi bir sermaye gerektirmeden ilk olarak internet üzerinden daha sonra küçük bir ofis ile işe başlayarak fikir satışı yapıp güzel meblağlar kazanılabilmektedir.

 1. Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

İlk başlarda biraz sermaye ve K belgesi gibi evraklar gerekse de kısa sürede çok güzel paraların kazanabildiği ender mesleklerdendir. Biraz girişimci ruhunuz varsa birçok işyeri, oto tamircisi ve trafik polisleri ile bağlantı kurduktan sonra piyasada isim yapabilirsiniz.

 1. Freelance İşler Yapmak

Parlak fikre sahip ve ön görüleriniz iyi ise az sermayem var yapabileceğim iş fikri nedir, diyorsanız freelance tam size göre. Yazarlı, logo tasarımı, editörlük, online satış, web tasarımı vb. işleri rahatlıkla yapabileceğiniz bir sektördür. Güzel bir reklam ve internet sitesi ile işe başlayabilirsiniz.

 1. Yaşam Koçluğu Yapmak

İnsanların yaşamış olduğu çeşitli sıkıntılarını atlatma adına dertlerini dinleyecek bir insan bulamaması yaşam koçlarının popüler olmasını sağlamıştır. İnsan ilişkileriniz iyi dert dinleyebilecek kadar sabırlıysanız bu iş tam size göre ayrıca fazla sermaye gerektirmeden alacağınız eğitimlerden sonra küçük bir ofis güzel paralar kazanma adına yapılacak ilk işler.

 1. Yatırım Yapmak

Mevcut sermayenizi kısa sürede katlamak istiyorsanız yapmanız gereken en güzel iş fikri çeşitli piyasaları kullanmak suretiyle gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bunun için sadece internet teknolojisine ihtiyaç duyuyor olmanız mutluluk vericidir.

 1. Fotoğraf Stüdyosu Açmak

Az sermaye ile yapılan iş fikirleri arasında yer alan fotoğrafçılık diğer fikirlere göre biraz risklidir. Bu fikri hayata geçirmeden önce ilk olarak dükkân açmayı düşündüğünüz çevrenin ne kadar geniş olduğunun analizini yapmalısınız. Ayrıca düğün, nişan, davet, açılık gibi mekanlar için iyi bir tanıtım ve reklam yapmak gerekiyor.

 1. Yumurta Üretimi Yapmak

Kedinize ait bir yeriniz var ise yumurta üretimi yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Herkesin köy yumurtasına merak saldığını düşünürsek kuracağınız iş kısa sürede binlerce yumurta satmanızı sağlayacak ve bunun karşılığında iyi bir gelir etmenize imkân verecektir.

 1. Çay Ocağı Açmak

Çok az bir sermayeyle açacağınız çay ocağında kaliteli ve güler yüzlü hizmetiniz vermek suretiyle iyi paralar kazanabilirsiniz. Çok fazla riski bulunmayan bu iş fikri için en uygun mekânı tercih etmelisiniz.

 1. Evden Eve Taşımacılık Yapmak

Birçok insanın ev sahibi olamadığını düşünürsek az sermaye ile güzel bir iş fikri evden eve taşımacılık diyebiliriz. Sık sık ev değiştirmelerden dolayı uzun vadede güzel işler çıkacak bir iş fikridir.

 1. Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Balık üretim çiftliği konusunda düşük sermayeyle kurulanları olduğu gibi büyük sermayeler ile de tesisler kurulabilmektedir. Kendi sermayenizi baz alıp açacağınız bir alabalık çiftliği sizlere güzel paralar kazandırabilir. Hatta dilerseniz tesisin yanına bir restoran açarak kazancınıza kazanç katabilirsiniz.

 1. Okul Kantini Açmak

Potansiyel müşterinin olduğu bir iş arıyorsanız okul kantini tam size göre hem de belirli içerisinde sizden başka satış yapan rakibiniz yoksa. İhaleler ile satışa sunulan bir okul kantinini az bir sermaye ile satın alabilirsiniz.

 1. Seyyar Satıcılık Yapmak

Sermayeniz çok mu az? Mısırcılık, kestane satışı, köftecilik, pilavcılık vb. meslekler tam size göre olup haya seyyar satıcılık çok güzel paralar kazandırmaktadır. İster sabit bir yeriniz olsun isterseniz de el arabası ile satış yapın, fark etmez.

 1. Reklam Ajansı Açmak

Her sektörün mutlaka başvurması veya önünden geçmesi gereken bir meslek grubu olarak reklam ajanslığı az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri arasında yer alır. Reklam sektörü çok fazla para kazandırmakta olup bunun için rekabetçi bir politika izlemeniz ve iyi bir ekibe sahip olmanız sizin için yeterlidir.

 1. Çikolata Dükkânı Açmak

7’den 70’e herkesin sevdiği lezzetler arasında yer alan çikolatayı paraya dönüştürmek az bir sermaye ile mümkün! Potansiyel müşterinin çok olduğu iş fikirleri arasında yer alan çikolata dükkânı açmak için sabit bir yer bulmanız, ruhsat ve çalışma izinlerini ayarladıktan sonra iyi bir tanıtım ile kazancınıza kazanç katabilirsiniz.

 1. Yoga ve Pilates Salonu Açmak

Estetiğine ve görünüme önem verenlerin yanı sıra hayatın stresinden azda olsun uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yoga ve pilates salonları gelmektedir. Son yılların en popüler iş fikirleri arasında yer alan bu sektöre az sermaye ile girilip güzel paralar kazanılabilir.

 1. Organizasyon Şirketi Kurmak

Az sermayem var yapılabileceğim iş fikri arıyorum diyorsanız hiç vakit kaybetmeden organizasyon şirketi açabilirsiniz. Bunun için birazcık girişimci ruha ve iş bitiriciliğe ihtiyacınız olacaktır. Profesyonel olarak yapılan bu meslek rekabetçi bir politikaya sahiptir.

 1. Çocuk Aktivite Merkezi Açmak

Son dönemlerde en popüler iş fikirleri arasında yer alan çocuk oyun ve aktivite mekanları ister sabit yerlerde isterse de AVM gibi mekanlarda rahatlıkla açılabilmektedir. Anne ve babanın aynı anda çalışmaya başladığı şu dönemlerde çocuklarını güvenle bırakabilecekler yerle arasında bulunan bu mekanlar iş fikri noktasında iyi paralar kazandırabilmektedir. Sabırlı ve bu işten anlayan biri iseniz az bir sermaye ile bu işe başlamanız içten bile değil.

 1. AVM’lerde Stand Açmak

Küçük bir sermaye ile çay, kahve, kozmetik, parfümeri, çiğ köfte, haşlanmış mısır, hediyelik eşya, çanta vs. satışları için AVM’lerde stant açabilirsiniz. Müşteri potansiyelinin çok olduğuna bakıldığında stantların güzel kazanç sağladığını söyleyebiliriz.

 1. Meyve Suyu Barı Açmak

Taze sıkılmış bir meyve suyuna kimse hayır diyemeyeceğine göre bu işlemi iş fikri olarak hayata geçirmeye ne dersiniz? Az bir sermaye ile ister cadde üzerinde isterseniz de AVM gibi mekanlarda meyve suyu barı işini yapabilirsiniz.

 1. Oto Yıkama Dükkânı Açmak

Milyonlarca aracın hayatımızın içerisinde olduğunu düşünürsek herkesin bir şekilde bu araçları temizletme ihtiyacını karşılamak gerekecektir. Oto yıkama dükkânı açmak suretiyle sizde bu meslekten yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Personel ve dükkân giderlerini iyi bir araştırmadan sonra kısa sürede açabilirsiniz.

 1. Güzellik Salonu Açmak

Güzelliğine ve bakımına özen gösteren bayanların yüksek meblağ harcayarak gittikleri güzellik salonları hala çok kazandırıyor. Son zamanlarda erkeklerinde kişisel bakımları için uğrak yeri haline getirdiği merkezlerden sizlerde para kazanabilirsiniz. Alacağınız eğitim ve oluşturacağınız iyi bir ekip ile güzellik salonu açıp iyi paralar kazanabilirsiniz.

 1. Emlakçılık Yapmak

Son yılların en hızlı büyüyen sektörleri arasında emlak ilk sıralarda gelmektedir. Alım-satım işleri için aracı olan emlakçılık mesleği iyi gelir elde etmek isteyenlerin yeni iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bu bağlamda özellikle gerekli sertifika ve eğitimleri aldığınız takdirde müşteriyi de olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

 1. Etüt Merkezi Açmak

Dershanelerin kapandığını düşündüğümüzde ailelerin çocukları için gerek okula destek gerekse de her kademede girdikleri sınavlarda başarılı olabilmeleri adına etüt merkezlerinin yolunu tutmaktadırlar. Bu bağlamda iyi bir kazanç kapısı olan bu sektöre az sermaye ile girip iş yapabilmek mümkündür. Eğitim-öğretim kadrosunu kaliteli bir ekipten oluşturduktan sonra müşterileriniz reklam yapmanıza gerek kalmadan kendileri gelecektir.

 

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap