Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Kişisel Gelişim Hakkında 5 Yararlı İpucu

Kişisel gelişim hakkında faydalı olabileceğini düşündüğümüz 5 etkili ipucu ve kişisel gelişimde faydalı olabilecek kitap önerilerini yazıda bulabilirsiniz. Kişisel Gelişim Hakkında 5 Yararlı İpucu Uygulamamız ve kişisel gelişimimiz sırasında uygulayabileceğimiz binlerce yüzlerce uygulama var. “5 Tavsiye” başlıklı yazı dizisinde, hayatımın çeşitli alanları üzerinde en önemli etkiye sahip olan en iyi 5 metodolojiyi vurguladım. Bu yazıda…


Kişisel gelişim hakkında faydalı olabileceğini düşündüğümüz 5 etkili ipucu ve kişisel gelişimde faydalı olabilecek kitap önerilerini yazıda bulabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Hakkında 5 Yararlı İpucu

Kişisel Gelişim Hakkında 5 Yararlı İpucu

Uygulamamız ve kişisel gelişimimiz sırasında uygulayabileceğimiz binlerce yüzlerce uygulama var.

“5 Tavsiye” başlıklı yazı dizisinde, hayatımın çeşitli alanları üzerinde en önemli etkiye sahip olan en iyi 5 metodolojiyi vurguladım.

Bu yazıda kişisel gelişim kategorisinde kullandığım beş etkili teknolojiyi sizlerle paylaşacağım.

 1. Günlük hayatınızda en az bir iyileşme uygulayın.

Örneğin; sabah 4’ten 5’e uyku süreniz var diyelim.Her zaman 10 dakika önce kalkın. Karmaşık beden eğitimi ruh sağlığınızı da bozar.40-50 dakika boyunca 1 saat süren bir iş yapın. Mümkün olduğunca, gününüzün boşa geçmesini engelleyin ve sürekli olarak şu anda ne yaptığınızı geliştirmek için daha iyi bir fırsat arayın.

Kişisel gelişim konusuna ciddi bir şekilde yaklaşırsanız, o zaman her gün büyük miktarda bilgi edinebilirsiniz.

Ne yazık ki, bilginin% 99’u sadece derinden olmaksızın bizden geçer. Önceden okunan kitaplardan veya derslerden öneriler almadan, kendimizde değişiklikler hissetmeden, hayatımızı geliştirecek yeni bilgi aramaya her zaman devam ediyoruz.

Halihazırda öğrendiklerimizden yaşam değişiklikleri hissetmezsek, yeni fikirler peşinde koşamayızz.

Yerinde tökezlememek için, yaşamın her alanında sürekli iyileştirme ilkesini uygulayın.
Yani bir uygulayıcı olacaksın, kişisel gelişim teorisyeni değil.

 1. Kendiniz için hedefler belirleyin, adım adım uygulayın.
  Bu makalede okuyabileceğiniz hedefleri nasıl ayarlayabileceğinize bir örnek çıkarın.
 2. Maddi durumunuz uygunsa veriyorsa, daha hızlı ilerlemenize yardımcı olacak bir akıl hocası bulun.
  Bir iş koçuyla veya sektörünüzün en iyi danışmanıyla iş yapamazsanız, kendi seviyenizdeki kişilerin usta ekibini oluşturun ve projelerinin uygulanmasında birbirlerine yardım edin.
 1. Hesap verebilirlik için bir ortakla çalışın.
  Hayatınızda önemli bir şeyi değiştirmeyi karar verdiğinizde bir hesap verebilirlik ortağıyla etkileşimde bulunmak çok yararlıdır. Örneğin, yeni bir diyet ve spor yapmaya başladıysanız, genellikle bir egzersizi atlamak veya doğru beslenmeyi bırakmayı düşünerek ziyaret edileceksiniz.

Başarı şansını önemli ölçüde arttırmak için, arkadaşınızla veya spor kulübünden birileriyle görüşün.Her gün reçete edilen rejimi korumak için kendinize yardımcı olmalısınız.

 1. Öğrendiklerinizi ifade etmenin bir yolunu bulun.
  Kapalı olsa bile, bloglama olabilir, örn. Tek okuyucu sensin. Bazen gözlemlerinize ve deneyimlerinize kendiniz için bir günlük tutmak yeterlidir. Kendi yolunuzda edindiğiniz bilgiyi belirtirseniz, bu siz yararlı olur ve okuyucuların beğenisini kazanırsınız.

Aynı zamanda aile ile iletişim kurabilir ve öğrendikleriniz ile yakın insanları eğitebilirsiniz. Bununla birlikte, insanlarla uğraşırken inceliği gözlemlemek ve çıkarlarınızı paylaştıklarını anlamak için %100 emin olmak çok önemlidir. Dünya görüşünüzü etkilemek asla bilginize saygı göstermeyecektir.

Yaşam boyunca, bir kişi gelişiminde asla durmamalıdır. Entelektüel ve profesyonel gelişime ek olarak, insan gelişiminin önemli bir bileşeni kişisel gelişimdir.

“Gelişim” kelimesi ile kalite özelliklerinde bir değişiklik kastetmektedir. Her insan için kendi kişisel gelişim yolları ve büyüme aşamaları olabilir. Her şey, bir insanın başlangıçta ne düzeyde olduğuna ve neyi başarmak istediğine bağlıdır.

Kişisel niteliklerin gelişimi iç ve dış faktörlerin etkisi altında ortaya çıkabilir. Kişisel gelişimin dışsal faktörleri, iradesine ve sürecin farkındalığına bakılmaksızın bir kişiyi değiştirebilir. Bu eğitim, kalıtım, çevre içerir. İç faktörler bir kişi tarafından kontrol edilir. Gelişim için en iyi seçenekler, iç faktörler, içsel motivasyon ve kendini değiştirme arzusudur.

Kişisel gelişim ve gelişim için kitaplar

Kişisel gelişim ve değişim kitapları , bir kişinin görüşlerini yeniden gözden geçirmesine  ve kişisel hareket için yeni bir yön seçmesine yardımcı olur. Gelişim için böyle kitapları okuyabilirsiniz:

 • Stephen R. Covey “Son derece etkili insanların 7 yeteneği. Kişisel gelişim için güçlü araçlar. “
 • Nikolai Kozlov “Hayatı düşünenler için felsefi hikayeler ya da özgürlük ve ahlak •hakkında Merry kitap.”
 • Richard Templar “Yaşam kuralları.”
 • Robert Betts “Eski ayakkabıları fırlatıyoruz! Hayata yeni bir yön veriyoruz. “
 • Covey Stephen R. “Sekizinci yetenek. Verimlilikten büyüklüğe. “
 • Vyacheslav Krasko “Bahar Yılı. Bir yıl boyunca dünya turu. “

Çok sayıda yazar, kişisel gelişiminin önemli bir kısmının sosyal ve kişisel gelişimden geçtiğini belirtmektedir.

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap