Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

İyi Paralar Kazandırabilecek 5 İş Fikri

Elinizde bulunan sermaye ile nasıl bir iş yapacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, en çok para kazandıran 5 iş fikrinden birini deneyerek başlayabilirsiniz.   PASTANE AÇMAK Günlük hayatta ev hanımlarının, çalışanların ve öğrencilerin özellikle sabahları kahvaltı için uğradıkları mekanların başında pastaneler gelmektedir. Gün içerisinde atıştırmalık hafif ürünleri satıldığı sabahları börek, poğaça, simit vb. gıdaların bulunduğu iş…


Elinizde bulunan sermaye ile nasıl bir iş yapacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, en çok para kazandıran 5 iş fikrinden birini deneyerek başlayabilirsiniz.

 

PASTANE AÇMAK

Günlük hayatta ev hanımlarının, çalışanların ve öğrencilerin özellikle sabahları kahvaltı için uğradıkları mekanların başında pastaneler gelmektedir. Gün içerisinde atıştırmalık hafif ürünleri satıldığı sabahları börek, poğaça, simit vb. gıdaların bulunduğu iş yerleri olmasıyla çok fazla kullanılır.

Pastaneyi Açacağınız Yer

İyi bir araştırma yaptıktan sonra sektör içerisinde fazla rekabetin olmadığı cadde üstü, ulaşımın kolay olduğu, okul yakınları ve insanların çok fazla kullandığı durak vb. mekanlara yakın yerleri tercih etmek pastane için iyi bir yerdir.

Pastane İçin Gerekli Eşya ve Personel

Öncelikli olarak güzel bir vitrin, fırın, raf, tepsi, tartı, soğutucu dolap, masa, sandalye ve mobilya aksesuarları ilk eşyalar arasındadır. Pastanede hizmet vermesini istediğiniz personelin ilk olarak hijyene önem vermesi ve dikkat etmesi gerekir. Tercihen güler yüzlü, konuşması iyi, işini seven ve servis gibi hizmetleri iyi olanları seçmek gerekir.

Pastane Ürünleri

Müşteri memnuniyeti açısından pastanede çeşitliği fazla tutmak en iyisidir. Lakin en çok tercih edilen ürünlere yön vermek hem sizin o üründe daha başarılı olmanızı hem de iyi kazanç elde etmenizi sağlar. Pastanelerde genellikle kuru ve yaş pasta çeşitleri, baklava ve börek çeşitleri, simit ve poğaça çeşitleri gibi ürünler satışa sunulabilir. Her ne olursa olsun pastane işinde hijyenik olduğunuzu herkese göstermeniz, güler yüzlü ve kaliteli hizmetiniz başarıyı getirir.

KUAFÖR(BERBER) DÜKKANI AÇMAK

İster bayan ister bay kuaförü olsun her iki meslek grubu için el becerisi iyi ustalara, kalfalara ve çıraklara sahip olmanız gerekmektedir. Kazançlı bir iş fikri gibi görünse de müşteriye karşı olan profesyonel tutum, verilen memnuniyet ve kaliteli hizmet iş kaderinizi belirlemektedir.

Dükkânın Temizliği

Saç ve sakal tıraşıyla yıkama sırasında kullanılan ürünlerin temizliği son derece önemlidir. Müşterinin en çok dikkat ettiği hususların başında bu aletlerin hijyenik olup olmaması gelirken dükkânın temizliği de bir o kadar önemlidir.

Kuaförlerin Kullandığı Ürünler

Müşterinin talebine karşılık verebilecek tüm aparatların kuaförde bulunması gerekir. Sakal ve sakal tıraşı malzemeleri, saç kurutma makineleri, önlük, koltuk, havlu, sabun, şampuan, kişisel bakım ürünleri, saç boyası, saç maşası, fön makinesi, ayna vb. ürünler ilk başlayanlar için yeterli olup bay bayan kuaförü için detaylar değişiklik gösterebilir. En çok para kazandıran 5 iş fikri arasında yer alan kuaförler arasında bayan kuaförleri daha çok gelir getiren meslek grubudur.

OTO KUAFÖRÜ

Her geçen gün artan otomobil sayısının gelir kapısı olabileceği iş fikirleri arasında oto kuaförleri ilk sıralarda gelmektedir. Artan şehir kalabalığından dolayı araçların temizliği için yer temin etmek neredeyse imkânsız olduğu için oto yıkama istasyonları bu yönlü olarak tercih edilmektedir. Bu meslek grubu erkek işi gibi görünse de artık birçok oto kuaföründe bayanlarda hizmet vermektedir. Oto kuaförleri araçların dış aksamlarını özel köpükler ile yıkayıp bez yardımı ile kurulama yaparken aracın iç kısımları özel spreyler ile temizlenip elektrikli süpürge yardımı ile süpürülmektedir. Bunun yanında dükkân içinde lastik parlatmada kullanılan spreyler, konsol temizleyicileri ve özel kokuların satışı yapılarak kazanca kazanç katılabilir.

Oto Kuaförün Açılacağı Yer

Bu iş fikri için mümkünse araçların çok fazla park edildiği şehir merkezlerini, AVM’leri ve otopark yakınlarını kullanın. Bununda başlıca sebebi park etmiş birinin fazlaca vaktinin olmasından dolayı bu süre zarfından aracını temizletmeyi daha fazla istemektedir. Ayrıca aracın bakımı sırasında kirlenmeye bağlı temizlik ihtiyacı duyulan oto sanayi bölgelerine de oto kuaförü açılabilir.

Oto Kuaförü İçin Gerekli Eşya ve Personel İhtiyacı

İlk açılış için sabit bir oto yıkama yeri, temizlik ürünleri, su kaynağı, basınçlı tabanca, köpük makinası, el bezleri, cila, sprey ve elektrik süpürgesi gibi ürünler açılış için yeterlidir.

Profesyonel bir iş için çalışkan ve başarılı bir ekibi tercih etmelisiniz. İşten anlayan ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkaracak olan personel sizde çok kazandırır.

ÇAY OCAĞI İŞİ YAPMAK

En çok para kazandıran 5 iş fikri arasında en az riskin bulunduğu meslek grubu çay ocağı açmaktır. Küçük bir sermaye ile açılacak olan bir mekândan 3.000 TL ile 20.000 TL kazanmak mümkündür. Bunun için biraz tecrübe, müşteri memnuniyeti, işi profesyonel yapma ve birçok kişiye hitap etme başta gelmektedir. Dışarıdaki esnafa çay verildiği gibi dükkân önüne atılacak masa ve sandalyeler ile güzel bir konsept hazırlanabilir.

Çay Ocağı Açılacak Yer

Mümkün olduğunca aynı sektörün içerisinde yer alan başka bir mekânın yakını seçilmemelidir. Cadde üstü, iş hanı, AVM yakınları ve çarşı pazarın bulunduğu mekanlara yakın yerler tercih edilebilir. Ortamın sessiz ve otantik olması müşteri memnuniyeti açısından da son derece önemlidir.

Çay Ocağı İçin Gerekli Eşyalar ve Personel

Çay ocağı için ilk başta çay kazanı, çaydanlık takımları, çay bardakları ve tabaklarıyla birlikte çay için gerekli malzemeler. Dükkânın konseptine göre masa ve sandalyeler de ilave edilebilir.

Personel noktasında ise işini titizlikle yapan, hijyene önem veren, çalışkan, güzel yüzlü hizmeti olan kişiler tercih edilmelidir.

EMLAK İŞİ YAPMAK

Emlak alım-satım sırasında müşteri ile mal sahibi arasında arabuluculuk yapan meslek grubudur. Son yıllarda artan inşaatlar faaliyetleri ile emlakçılık mesleği geleceğin iş fikirleri arasında yer almaktadır. Müşteriye verilecek güven ile birlikte güler yüzlü ve kaliteli bir hizmet ile sistemi oturtabilirsiniz. İşi profesyonel olarak yapmak isterseniz emlakçılık eğitimlerine katılabilir buradan alınacak olan sertifikalar ile birlikte iyi bir pozisyon oluşturabilirsiniz.

Emlakçılık İçin Açılacak Yer

Diğer iş fikirlerinde olduğu gibi özel bir yerde açmaya gerek yoktur. İnsanlar için ulaşımın kolay olabileceği bir yerin olması yeterlidir. Emlakçılık noktasında özellikle dijital dünyayı takip etmek büyük getiri sağlarken bu bağlamda reklam yapmayı da ihmal etmemek gerekir.

Dükkân İçin Gerekli Eşyalar ve Çalışacak Personel

Birçok ofiste kullanılan malzemeleri temin etmeniz yeterli olup bilgisayar, masa ve koltuklardan oluşan mobilyaları temin etmeniz yeterlidir. Bununla birlikte dış aksamda kullanabileceğiniz bir aracın olması da müşteri memnuniyeti açısından son derece önemlidir.

Müşteri memnuniyetine önem veren, güler yüzlü, emlak işinden azda olsa anlayan ve araç kullanabilen personeli tercih etmek avantaj sağlarken en az üç kişiden oluşan bir ekip ilk planda yeterlidir.

 

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap