Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

İsimlerinin Anlamı Merak Edilen 11 Türk Markası

Türk markaları ve isimlerinin anlamları ‘nı hiç merak ettiniz mi? 11 yerli markanın isimlerinin ne anlama geldiğini bu yazımızda paylaştık. İsimlerinin Anlamı Merak Edilen 11 Türk Markası Hayatımızın her alanında karşılaştığımız, anlamını bilmediğimiz ya da yanlış bildiğimiz markaların isimlerini sizler için derledik. İlk defa duyacağınız, duyunca şaşıracağınız marka anlamlarında marka isimleri bazen bir kısaltma, bazense…


Türk markaları ve isimlerinin anlamları ‘nı hiç merak ettiniz mi? 11 yerli markanın isimlerinin ne anlama geldiğini bu yazımızda paylaştık.

Türk Markaları ve İsimlerinin Anlamları

İsimlerinin Anlamı Merak Edilen 11 Türk Markası

Hayatımızın her alanında karşılaştığımız, anlamını bilmediğimiz ya da yanlış bildiğimiz markaların isimlerini sizler için derledik. İlk defa duyacağınız, duyunca şaşıracağınız marka anlamlarında marka isimleri bazen bir kısaltma, bazense kelimelerin hecelerinden oluşuyor.

HD İskender ismi nereden geliyor?

HD İskender İsminin Anlamı

HD, genç bir iş adamının, babasının işlerini daha da büyütmek için azmetmesiyle ortaya çıkan bir marka. Yatırımlarına son sürat devam eden marka ismini Hakan Demirağ’dan alıyor. Bugün HD Group bünyesinde HD İskender dışında, HD Döner Kebap, Tadım Pizza, Pidem ve Ağababa Köfte markaları faaliyet gösteriyor.

İGS neyin kısaltması?

igs İsminin Anlamı

İstanbul Giyim Sanayi’nin baş harflerinden ismini alan marka, ülkemizin en eski giyim markalarından biridir ve 1960’larda hazır giyim anlayışını ülkemize getirmiştir. 2012 itibarıyla A1 Grup bünyesindedir.

ENKA ne demek?

Enka İsminin Anlamı

ENKA’nın enişte ve kayınbirader anlamına geldiği hiç aklınıza gelir miydi? Enişte Şarık Tara ve kayınbirader Sadi Gülçelik tarafından 1957’de kurulan marka, dünya çapında bir inşaat ve mühendislik firmasıdır.

DYO hangi anlama geliyor?

dyo İsminin Anlamı

Durmuş Yaşar ve Oğulları’ndan ismini alan marka, İzmir merkezlidir. 1927 yılında küçük bir mağaza olarak kurulan firma 1941 yılında ilk boya imalatını gerçekleştirmiştir.

VESTEL’in anlamı aslında nedir?

vestel İsminin Anlamı

Türkiye’nin TV’de pazar lideri ve beyaz eşyada ilk üç üreticisinden biri olan Vestel, Asil Nadir tarafından 1984 yılında kuruldu. Firmanın ismi West Electronics kelimesindeki harflerden geliyor. Vestel, 1994 yılından beri faaliyetlerini Zorlu Holding bünyesinde sürdürmektedir.

BEYMEN ne demektir?

Beymen İsminin Anlamı

Sadece beylere hitap edecek bir markaya global bir kimlik kazandırmak için sonuna ingilizce men kelimesi eklenmiştir. 1971’de Şişli’de açılan bir mağaza ile başlayan moda markasının hikayesi günümüzde de devam etmektedir.

AKBANK isminin anlamı nedir?

Akbank İsminin Anlamı

Adana ve Kayseri illerinin baş harflerinden ismini alan banka, bugün Türkiye’nin en büyük bankalarından biri. 1948 yılında Akbank, Adana’daki pamuk üreticilerine finans sağlamak için kurulmuştur.

K.V.K. hangi kelimelerin kısaltmasıdır?

KVK İsminin Anlamı

Kurucular Mehmet Emin Karamehmet, Murat Vargı, Osman Kavala’nın soyadlarının baş harflerinden adını alan marka, Türkiye’nin en büyük cep telefonu distribütörüdür. 1993 yılında kurulmuştur.

YUMATU ne demek?

yumatu İsminin Anlamı

Japon markası sanılsa da YUMATU; Yusuf, Mahmut ve Tuncer kardeşlerin isimlerinin ilk iki harflerinin birleşmesinden adını alıyor. 40 yıldan fazla geçmişe sahip olan marka, elektronik sektöründe faaliyet göstermektedir.

VAKKO isminin anlamı nedir?

vakko İsminin Anlamı

Marka ismini, Vitali ve Alber kardeşlerin isimlerinin baş harflerinden ve Hakko soyadının “kko” kısmının birleşmesinden alıyor. Hazır giyim ürünleri üretimi ve satışı yapan marka, 1934’te kurulan Şen Şapka isimlü küçük bir şapkacıdan Vakko’ya dönüşmüştür.

BEKO hangi hecelerin birleşmesinden oluşuyor?

beko İsminin Anlamı

Bejerano ve Koç isimlerinin ilk iki harflerinin birleşmesiyle oluşan marka, 1954 yılında kurulmuştur. Ilk olarak konserve ve salça fabrikasına yatırım amacıyla kurulmuş olan marka beyaz eşya sektöründe faaliyet göstermektedir.

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap