Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Catering Firması Şirketi (işletmesi) Açmak

Catering firması açmak isteyenler için tüm detaylar. İnsanların aklına güzel yemekli düğünler, şirket yemekleri, eşsiz bir kahvaltı organizasyonları denildiğinde akla ilk olarak catering organizasyonları gelir. Her türlü özel davetler için birçok insan artık profesyonel yardım almaktadır. Günümüzde hızla yayılan ve büyüyen bir sektör olarak catering organizasyonlarının içerisinde sizlerde para kazanabilirsiniz. Bu sektörde yönetici, organizatör ve…


Catering firması açmak isteyenler için tüm detaylar.

İnsanların aklına güzel yemekli düğünler, şirket yemekleri, eşsiz bir kahvaltı organizasyonları denildiğinde akla ilk olarak catering organizasyonları gelir. Her türlü özel davetler için birçok insan artık profesyonel yardım almaktadır. Günümüzde hızla yayılan ve büyüyen bir sektör olarak catering organizasyonlarının içerisinde sizlerde para kazanabilirsiniz. Bu sektörde yönetici, organizatör ve firma sahibi olabilirsiniz. Ortaya konulacak sermayenin doğru yönetilmesi ile çok iyi paralar kazandıran catering firmasına sahip olabilirsiniz.

Catering Firması Nasıl Açılır?

Bu firmalar özellikle çeşitli davetleri bulunan kişilerin o kadar telaşı içerisinde yemek ve ikram organizasyonlarını yapmak suretiyle yardımcı olurlar. Dikkat edilmesi gereken alınan sorumluluğun ne kadar büyük olduğudur. Bir defa yapılan bazı davetler hata götürmemektedir. Bunun için yapılacak organizasyondan doğrudan catering yönetimi sorumlu olur. Bir catering firmasının gerçekleştireceği bir organizasyon ne kadar iyi olursa bundan sonra yapacağı organizasyonları için referans oluşturacaktır. Sektörün içerisinde yer almak için 200.000 TL gibi bir sermayeye ihtiyaç vardır. Catering firmaları davet sırasında küçük bir mutfak oluşturup tüm davetlilere buradan sıcak ve soğuk ikramlarda bulunurlar. Firmanın açılabilmesi için yasal prosedürler Turizm Bakanlığı ile bağlı bulunduğu belediyeden alınacak izinler gerçekleştirilir. Catering firması açabilmek için sabit bir mutfakla birlikte mutfakta kullanılacak ürünlerin saklanacağı depoya sahip olmak gerekir. Kazanç bakımından bir catering firması katılacağı bir davette yapacağı masrafından en az 3 katını kazanmaktadır. Alınan sorumluluk ve risklere bakıldığında bir catering firmasının aldığı ücreti sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz. Ortalama 100 kişilik bir davet için kişi bası 130 TL ile 200 TL arasında bir fiyat verilir. 15-20 bin TL arasında bir para kazanacağını varsaydığımızda firma buraya 5 bin TL civarında masraf yaptığını söyleyebiliriz.

Firma Açacak Kişilerin Bilmesi Gerekenler

Catering firmasının sorumluluğu kadar çok kaliteli hizmet vermesi beklenir. Alınacak organizasyon için önceden para harcanabileceğinin bilinmesi gerekir çünkü tüm ücretler iş bitiminde ödenir. Firma sahibi olarak organizasyon öncesi karşısına çıkabilecek tüm masrafları karşılayabilecek sermayenin firmada bulunması gerekir. Tüm riskleri ve sorumluluğu düşünerek yapılacak organizasyonda başarı kaçınılmazdır.

 

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap