Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Bayilik Veren Firmalar


Bayilik veren firmalar ve almak isteyen girişimcilerin en büyük sıkıntısı hangi alana yönelmeleri gerektiğini bilmemeleridir. Bayilik veren firmalar arasından sizin için en mantıklı tercihi bulmak dikkat ve araştırma isteyen bir konudur. Bayilik veren firmalar hakkında açıklamalar ve firmaların bulunduğu kategorileri yazının devamında bulabilirsiniz. Aşağıda kategorize edilmiş sektörler arasında kolayca aradığınız girişim alanına ulaşabilir ve firma hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Bayilik veren Firmalar

Bayilik ve Franchise Almak İsteyen Yatırımcıların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Bayilik, bağımsız yatırımcıların bir sistem ve markayı, belirli bir süre, belirli koşul ve sınırlar dahilinde, belirli bir bedel karşılığında kullanmasıdır. Bu sürekli ve uzun vadeli iş ilişkisinde, yatırımcıya sistem ve marka tarafından disiplin ve destek sağlanır. Kendi işinin patronu olmak isteyen ve iş kurma hayallerine kavuşmak isteyenler, yatırım gücüne sahip olmalıdır.

Doğru Yatırım İçin Sorulacak Sorular

1. Bayilik veren firmanın kaç bayisi var? Size yakın lokasyonda kaç bayi var? Bazı durumlarda aynı lokasyondaki bayilikler kazançlı olmamaktadır.

2. Az bayisi olan firma ilk bayiliğini kaç yılında vermiş? İş potansiyelini belirlemek açısından bu sorunun cevabı önemlidir.

3. Royalty, bayilik bedeli ve diğer kesintiler nelerdir? Bayilik anlaşmasını yaparken her ay düzenli ödeyeceğiniz ödemelere dikkat etmelisiniz.

4. Yurtdışından alacağınız franchise Türkiye’de potansiyele sahip mi? Bu sorunun cevabını bulmak için fizibilite çalışması yapmalısınız.

5. Bayilik için toplam yatırım bedeli nedir? Büyük ve kendini kanıtlamış bir markanın bayisi olmuyorsanız, sermayenizi kurulum aşamalarına bölerek vermeye dikkat edin.

6. Bayilik için kredi alacak mısınız? Yüklü miktarda alınacak borçlar ve krediler iş kurmadaki riskinizi arttıracaktır.

7. Bayilik için araştırma yaptınız mı? Firmanın diğer bayileriyle konuşmadan, sektörü incelemeden, markayla yüz yüze görüşmeden yatırım yapmayın.

Analiz İçin Gerekenler

– Franchise sektörü ile ilgili röportajları, haberleri takip edin.
– UFOC isimli tek tip bayilik bilgi formunu inceleyin.
– Franchise sözleşmesini inceleyin.
– Bayi denetlenmiş mali tablolarını inceleyin.
– Kazanç beyanı ifadesi / örnek gelir birimi ifadesini inceleyin.
– Ticaret alanı araştırmaları yapın.
– Mevcut franchise listelerine bakın.
– Şube yetkilisinin yükümlülük ve mevcut varlıklarının listesini inceleyin.

Bayilik Veren Firmalar Listesinden Nasıl Faydalınılır?

Vebayilik olarak bayilik veren firmalar listemizi sektörlere, lokasyonlara göre filtreleyebilir, bütçenize uygun yatırım fırsatlarını görebilirsiniz. İlgilendiğiniz bayilikle ilgili ayrıntıları bilgileri görüntüledikten sonra yazının altında bulunan linklerden markalara bayilik / franchise başvurusu yapabilirsiniz. Kazançlı bir yatırımın anahtarının iyi bir araştırmadan geçtiğini biliyoruz, vebayilik olarak tüm süreçlerde yanınızda olmaya devam edeceğiz.