Bist

117651

% 1.047

Usd/Eur

1,2365

% 0.694

Dolar

3,948

% 0.330

Euro

4,8818

% 1.026

Altın

168,139

% 1.131

Sterlin

5,6123

% 1.483

Yen

3,7369

% 0.644

Ruble

0,07008

% 0.502

Riyal

1,05423

% 0.557

Avm’de Stand Açmak | Alışveriş Merkezinde Stand Nasıl Açılır ve Maliyeti

Elinizdeki az parayla iş kurabilmek için birçok iş önerisi bulunuyor. Emir altında çalışmaktan sıkıldıysanız ve kendi işimin patronu olmak istiyorum diyorsanız yeni iş fikirleri ilginizi çekebilir. Bunlardan biri de AVM’lerde stand açmak olabilir. Araştırmalara bakıldığında bu fikrin ilk olarak yaklaşık 50 sene önce ortaya çıktığı görülüyor. 10 sene sonra ise daha bilinir hale gelmiştir. Normal…


Elinizdeki az parayla iş kurabilmek için birçok iş önerisi bulunuyor. Emir altında çalışmaktan sıkıldıysanız ve kendi işimin patronu olmak istiyorum diyorsanız yeni iş fikirleri ilginizi çekebilir. Bunlardan biri de AVM’lerde stand açmak olabilir.

Araştırmalara bakıldığında bu fikrin ilk olarak yaklaşık 50 sene önce ortaya çıktığı görülüyor. 10 sene sonra ise daha bilinir hale gelmiştir. Normal bir dükkan yerine stand açmak hem daha kolaydır hem de daha az maliyet gerektirir. AVM’de stand nasıl açılır diye merak ediyorsanız tavsiyelerimize göz atabilirsiniz.

AVM’de stand açmak için gereken şartlar nelerdir?

1-İlk olarak stand açmak için ürün araştırması yapılmalıdır. Satışta olan ürünlerden hangilerinin popüler olduğu belirlenmeli, trend ürünler listelenmelidir. Ayrıca standa koyacağınız ürünün boyutu da çok önemlidir. Küçük boyuttaki ürünler satış için daha çok uyum sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sizin gibi avm’lerde stand açmış kişilerin ürünlerine göz atarak aynı şeyi satıyor musunuz diye öğrenebilirsiniz.

2- Satacağınız ürün için en uygun alışveriş merkezini bulmalısınız. AVM’nin müşteri yoğunluğu ve standlar için verilen alanları keşfetmeyi unutmayın. Daha sonra sizin gibi stand açmış kişilerle iletişime geçerek daha detaylı bilgi sahibi olmaya bakın.

3- Standa koyacağınız ürünün üreticileri ile temas halinde olun. Aklınızdaki kalitede olup olmadığını kontrol etmek için numune ürünleri görmek isteyin. Ürünler elinize geçtikten sonra ürün yerleştirme işleminin ne kadar sürede yapabileceğinizi test edin.

4- Birçok AVM anlaşmaya varmadan önce iş planı isteyebilir. Bu nedenle maliyetlerinizi ve bütün detayları yazmanız gerekecektir.

5- Tüm izin ve ruhsatı almalısınız. Özellikle gıda ürünlerinde ek olarak izin alınabilir.

6- Alışveriş kiosku için AVM’nin kiralama firmasıyla iletişim kurun. Gereken kira maliyetleri ve sözleşme detaylarını öğrenerek imzalamayı unutmayın.

7- Finansmana ihtiyacınız olursa bankalara kredi başvurusunda bulunmayı düşünebilirsiniz.

8- Tedarikçinizi belirledikten sonra siparişlerinizi verebilirsiniz. İlk başta iki aylık bir sipariş verirken, ilerde bu durumu haftalık olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Stand Kira Ücretleri Maliyeti

Her AVM’de farklılık gösterse de en lüks bir alışveriş merkezinde bu ücret aylık 3.000 doları bulacaktır. Bu, AVM’de hangi katta olduğuyla da alakalı bir durumdur.

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap